Czym kierować się przy wyborze szafki RTV do salonu?

Czym kierować się przy wyborze szafki RTV do salonu?

W salonie jednym z najczęściej spotykanych mebli jest szafka pod telewizor. Znajduje się ona w strefie przeznaczonej na rozrywkę. Oczywiście niektórzy decydują się obecnie na powieszenie telewizora, ale zawsze trzeba mieć też dodatkowe miejsce na pomieszczenie wszystkich sprzętów i szeregu przedmiotów typu płyty, piloty itd. Obecnie można liczyć na mnogość rodzajów szafek RTV, więc nie ma problemu z dopasowaniem mebla do aranżacji wnętrza, swoich potrzeb i preferencji.

Co ma znaczenie przy wyborze szafki pod telewizor?

Podczas zakupu szafki pod telewizor warto mieć na uwadze przede wszystkim jej przeznaczenie, czyli co się ma na niej znaleźć. Mebel należy dobrać do rodzaju odbiornika telewizyjnego, jego wymiarów. Trzeba wobec tego wymierzyć rozstaw nóżek, bo szafka nie może być zbyt wąska, gdyż uniemożliwi to postawienie na niej telewizora. Nie powinien znajdować się tuż przy krawędzi, bo zwiększa to ryzyko jego upadku. Inaczej wygląda to przy podwieszanym TV. W takim przypadku można wybrać szafkę mniejszą od odbiornika. Powinna ona być jednak wystarczająco długa. Kolejną kwestią jest sprawdzenie maksymalnego obciążenia szafki. Musi ona udźwignąć ciężar zarówno telewizora, jak i pozostałych sprzętów typu konsola do gier, kino domowe itd.

Wysokość szafki również ma kluczowe znaczenie, bo wpływa na komfort oglądania TV. Optymalnym rozwiązaniem będzie ustawienie ekranu na wysokości nieco ponad 100 cm. Kolejną kwestią jest to, aby szafka została dopasowana do pozostałych elementów wyposażenia, tworzyła spójność aranżacją. Duże znaczenie ma to, jak zostało urządzone pomieszczenie. Inna szafka sprawdzi się w pokoju w stylu nowoczesnym, klasycznym, industrialnym, vintage, glamour, scandi czy japońskim. Na uwadze należy mieć to, z jakich materiałów została wykonana szafka. Koniecznie trzeba zadbać o jej solidność, trwałość i stabilność. Godne polecenia są przede wszystkim meble wykonane z litego drewna. Mają wysokie walory użytkowe i estetyczne, będą wieloletnią inwestycją.

Author Image
Adrian Kondracki