Mieszkania na sprzedaż – nowe czy stare?

Mieszkania na sprzedaż – nowe czy stare?

Zakup mieszkania to duże przedsięwzięcie. Jest to decyzja na lata, która bardzo często wiąże się z zaciągnięciem kredytu hipotecznego, a co za tym idzie – wieloma wyrzeczeniami. Podjęcie decyzji, czy chcemy kupić mieszkanie z rynku pierwotnego, czy wtórnego to jedna z najważniejszych decyzji. Na co zwrócić uwagę wybierając mieszkanie?

Lokalizacja ma znaczenie

Jednym z najważniejszych pytań, które musimy sobie zadać jest uświadomienie sobie, gdzie chcemy mieszkać? Jak ma wyglądać otoczenie, w którym będziemy spędzali wolny czas?

Mieszkania na sprzedaż z rynku wtórnego są usytuowane w dzielnicach, które już mają kilka bądź kilkanaście lat, a co za tym idzie mają zbudowaną infrastrukturę. W pobliżu są szkoły, przedszkola, dobra komunikacja, czy wszystkie niezbędne sklepy.

Mieszkania na sprzedaż z rynku pierwotnego bardzo często znajdują się na nowych osiedlach, gdzie infrastruktura jeszcze w pełni nie powstała. Za to są inne atuty, których nie posiadają mieszkania z rynku wtórnego. Jedną z takich zalet jest otoczenie. Mieszkania deweloperskie Lokum di Trevi w Krzykach (Wrocław) to idealne miejsce, by mieszkać z rodziną lub w ciągu kilku najbliższych lat nauki, gdy szukamy mieszkania dla studenta.

Wszystko zgodnie z własnymi wymaganiami

Mieszkania na sprzedaż z rynku wtórnego mają jedną zasadniczą wadę. Są już wykończone. Remont jest zawsze kosztowny i pracochłonny. Zmiana wyglądu pomieszczeń, rozstawienia ścian działowych często jest niemożliwa. Mieszkania na sprzedaż z rynku pierwotnego bardzo często dają możliwość zaaranżowania wnętrza zgodnie z własnymi upodobaniami.

Kupując mieszkanie warto zastanowić się nad tymi zagadnieniami, gdyż będą one miały zasadnicze znaczenie dla komfortu użytkowania mieszkania.

Author Image
Adrian Kondracki