Skandynawia we własnym domu

Skandynawia we własnym domu

Jak urządzić własne mieszkanie i jak sprawić, by dom stał się bezpieczny, funkcjonalny, ale jednocześnie przytulny to dylematy niejednej osoby. Własne lokum, choćby nawet było wynajmowane, większość osób chce uczynić wygodnym i przytulnym. Wszak komfortowe i urokliwie urządzone otoczenie gwarantuje odpoczynek po ciężkim dniu i relaks na właściwym poziomie.

Przytulny, czyli jaki?

O tym czy dane pomieszczenie będzie przyjemne dla oka i miłe do przebywania nie decydują drogie meble, czy nowoczesne akcesoria. Nawet metraż nie ma tutaj specjalnego znaczenia. Nie trzeba także wydawać wielkiego majątku na designerskie dekoracje do domu, by uczynić go zarówno wygodnym, jak i niebanalnym. W zapewnieniu odpowiedniego klimatu wnętrzu niewątpliwy udział ma światło, kolorystyka oraz dodatki.

W stylu skandynawskim

Duża ilość światła i przestrzeni to główne cechy aranżacji wnętrz na sposób skandynawski. Jak to zapewnić w małym mieszkaniu? Utrzymując kolorystykę w jasnych barwach oraz stosując sprytne sztuczki optycznie powiększające wnętrza. Dodatek luster, ściany w jasnych kolorach, mało elementów dekoracyjnych, ale o atrakcyjnej formie to kwintesencja stylistyki prosto z północy. Dekoracje do domu w stylu skandynawskim, solidnie wykonane mimo pozornej prostoty, zawsze prezentują się niezwykle efektownie, świetnie przekształcając nawet minimalistyczne wnętrza w niebanalne pomieszczenia o oryginalnym charakterze.

Author Image
Adrian Kondracki