W jakiej dzielnicy Krakowa warto zamieszkać?

W jakiej dzielnicy Krakowa warto zamieszkać?

Z roku na rok coraz więcej osób planuje swoją przyszłość w Krakowie. Młodzi ludzie nie tylko chcą studiować w stolicy województwa małopolskiego, ale również kontynuować karierę zawodową. Na jaką dzielnicę warto się zdecydować? Dlaczego mieszkania w Zabłociu cieszą się coraz większym zainteresowaniem?

Mieszkania w Krakowie w Zabłociu

Warto wiedzieć, że deweloperzy wychodzą naprzeciw rosnącym z roku na rok oczekiwaniom inwestorów, dlatego na Zabłociu powstają świetnie prezentujące się osiedla, które doskonale komponują się nie tylko z charakterem, ale również tradycyjną zabudową tej dzielnicy.

Należy zaznaczyć, że teren poszczególnych osiedli uwzględnia zielone miejsca, gdzie nowi mieszkańcy będą mieli możliwość korzystać nie tylko i wyłącznie z uroków mieszkania przy najdłuższej rzece w Polsce, ale również licznych aktywności fizycznych.

Dlaczego warto mieszkać na Zabłociu?

Ogromnym atutem podjęcia decyzji mieszkania w omawianej dzielnicy jest fakt, że z roku na rok powstają nowe centra biznesowe, które jak wiadomo będą oferowały bardzo dużą liczbę miejsc pracy.

Do zalet mieszkania na Zabłociu należy również zaliczyć dynamiczny rozwój zarówno rynku usług, jak i instytucji kultury. Ponadto nowe mieszkania znajdują się bardzo blisko centrum.

Warto wiedzieć, że Zabłocie nie kojarzy się już z przemysłem i koleją. Jest to bowiem obecnie jedno z najbardziej popularnych miejsc w całej stolicy województwa małopolskiego.

Ceny mieszkań na Zabłociu mogą na początku wydawać się wysokie, kształtują się bowiem na poziomie 9 tysięcy złotych za metr kwadratowy. Należy jednak mieć świadomość, że mieszkania znajdują się na najdynamiczniej rozwijającej się dzielnicy stolicy wojewódzkiej.

Author Image
Adrian Kondracki