Zalety zakupu mieszkania wykończonego pod klucz

Zalety zakupu mieszkania wykończonego pod klucz

Zakup mieszkania w stanie deweloperskim, wiąże się z koniecznością jego wykończenia. Lokum nie będzie więc gotowe do zamieszkania od razu po zdaniu przez dewelopera, ale dopiero po remoncie wykończeniowym. Obecnie dla osób, które cenią sobie wygodne rozwiązania, dostępne są mieszkania wykończone pod klucz.

Gotowe mieszkania we Wrocławiu

Największym plusem jest oczywiście to, że do lokum od razu można się wprowadzić. Osoba kupująca musi jedynie wybrać odpowiednie meble, naczynia oraz wyposażenie. Atutem jest ogromna oszczędność czasu. Bowiem nie trzeba szukać fachowców, którzy dokończą remont. W mieszkaniach pod klucz pomalowane są już ściany, a także położone podłogi i listwy.

Stały koszt

Niebanalnym argumentem jest to, że osobę kupującą nigdy nie zaskoczą nagłe dodatkowe opłaty. Przed zakupem deweloper, sporządza wycenę, która obejmuje wszystkie koszty, jakie musi ponieść kupujący. Zakup gotowego mieszkania pozornie wydaje się droższy, niż samodzielne jego wykończenie. Nie jest to jednak trafna opinia, gdyż nabycie gotowego lokum zapewnia komfort. Oznacza to, że kupujący nie musi zaprzątać sobie głowy, doglądaniem wykonawców, ani wyborem materiałów. Oszczędza się wówczas czas i nerwy. Zadaniem dewelopera jest dopilnowanie wszystkiego, oprócz tego daje on gwarancję na wykonane prace.

Wykończenie wliczone w kredyt

Argumentem, który przemawia za zakupem gotowego mieszkania, jest możliwość wliczenia kosztów wykończenia w kredyt hipoteczny. W przypadku, gdy końcowy remont przeprowadzany jest na własną rękę, konieczne jest zaciągnięcie dodatkowego kredytu gotówkowego, który najczęściej ma wysokie oprocentowanie.

Author Image
Adrian Kondracki