Ekonomiczne zalety mieszkań deweloperskich

Ekonomiczne zalety mieszkań deweloperskich

Myśląc o zaletach nowego mieszkania deweloperskiego, jednym tchem wymienia się to, że będziemy jego pierwszymi właścicielami oraz, że będzie ono dopasowane do potrzeb nowoczesnego stylu życia. Jednocześnie jednak gdzieniegdzie wciąż pokutuje przekonanie, że to rynek wtórny jest tańszy i ekonomicznie bardziej opłacalny. Tymczasem to mieszkania od dewelopera chociażby wiążą się z niższymi kosztami transakcji.

Mniej formalności i pośredników znaczy taniej

Przede wszystkim decydując się, na którąś z ofert, jakie ma nam do zaproponowania wrocławski deweloper Lokum i podpisując umowę nie musimy już, jak w przypadku rynku wtórnego kalkulować jeszcze konieczności zapłaty podatku od czynności cywilno-prawnych. Mieszkanie z rynku pierwotnego to też pieniądze zaoszczędzone na prowizjach, często bardzo wysokich, pobieranych przez agenta, pośrednika nieruchomości. Poza tym, decydując się na mieszkanie od dewelopera z Wrocławia możemy liczyć również na wsparcie w postaci rządowych programów dopłat, które zawsze warto zweryfikować w kontekście swojej aktualnej sytuacji materialno-prawnej.

Mniej wad znaczy taniej

Mówiąc o ekonomicznych zaletach tego typu inwestycji trzeba też wspomnieć, że jeśli mieszkanie, które sprzedaje nam deweloper z Wrocławia wpisuje się w zakładane standardy, to nowe mieszkanie to też po prostu mniej usterek. Z kolei mniej usterek, poprawek i drobnych remontów to także zdecydowanie niższe koszta użytkowania danej przestrzeni. Nie wspominając o tym,  że jeszcze przy odbiorze mieszkania można zgłosić wady mieszkania, które zostaną zaprotokołowane i poprawione jeszcze przez dewelopera.

Author Image
Adrian Kondracki